SAMSUN ASARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-Yazma Seferberliği Belge Töreni

İlçemizde yürütülen okuma-yazma seferberliği kapsamında açılan kursları başarıyla tamamlayan okuryazar kursiyerlerimize belge töreni düzenlendi.
Okuma-Yazma Seferberliği Belge Töreni

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan önderliğinde başlatılan "Okuma-Yazma Seferberliği" kapsamında Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize düzenlenen törenle okur-yazarlık belgeleri verildi.

Kaymakamımız Fatih İzmir, Belediye Başkanımız Şerif Kılağuz ve ilçe protokolünün katıldığı törenin açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Muhammet Civil; ilk emri "Oku" olan bir dinin mensupları olduğumuz, bu nedenle okuma ve yazmaya gereken önemi vermemiz gerektiğine dikkat çekti.

Sayın Kaymakamımız Fatih İzmir törende yaptığı konuşmasında, kursiyerlerimizin okuryazar olmalarının hayatlarını ne denli kolaylaştıracağına vurgu yaparken, kurslarda görev yapan öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür etti.

İstiklal Marşı´nın on kıtasını ezbere okuyan kursiyerimiz Hacer Çekli, dinleyenler tarafından ayakta alkışlanırken, okuryazar hanımların okudukları şiirler beğeniyle karşılandı.

Tören kursiyer ve öğretmenlere yönelik belge ve hediye takdimiyle son buldu.

 

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

Biçincik Mahallesi, Şehit Mahir EMEN Caddesi, Hükümet Konağı Kat4 - 0(362) 791 2228

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.