SAMSUN ASARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Cafer Demirtaş´ın Yıl Sonu Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Cafer Demirtaş´ın Yıl Sonu Mesajı

Essalamü Aleyküm.

Değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler, değerli veliler; sizleri saygıyla selamlıyorum. Bugün 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı´nı tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimiz bir üst sınıfa geçmiş veya ortaöğretimden mezun olmuştur. Mezunlarımız üniversiteye, hedefleri olan ve hedefine ulaşmak için çalışanlar inşaAllah hedeflerine kavuşacaklardır. 

Sevgili öğrenciler, dinimizin ilk emri olan "Oku"mayı asla ihmal etmeyelim. Toplumumuz okumaya gereken önemi maalesef verememektedir. Toplumun tüm bireyleri olarak kitap okumayı önemsemeli ve okuma alışkanlığını kazanmalıyız.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı´nda ilçe olarak ilkleri yaşadık. Düzenlenen soyal ve kültürel etkinlikler, TÜBİTAK projeleri, Samsun Maarif Hareketi kapsamında yürütülen ilçe projelerimizle pek çok başarı elde ettik. İlçemizde ilk kez İlköğretim Haftası kutlamalarında "Askeri Bando", 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde "Mehter Takımı" gösterileriyle yer aldı. Öğretmenlerimiz, ilimizde ve Türkiye´de daha önce örneği olmayan ilçemizdeki mesleki anılarının yer aldığı "İZ" isimli kitap yayımladılar. Yine ilk kez "Okullarda Demokrasi" kapsamında "İlçe Öğrenci Meclisi" uygulamasını gerçekleştirdik. İlçemiz İmam Hatip Ortaokulu geliştirdikleri "Asarcık Akademi Liderleri-ASAL" projesiyle "Yaparak Yaşayarak Öğrenme"yi esas olan benzersiz bir okul modeli örneği tasarladılar. Spor alanında bu yıl Çankırı´da düzenlenen "Küçükler Atletizm Turnuvası"nda YBO öğrrencilerimizden oluşan takım Türkiye birinciliğiyle ilçemizi gururlandırdılar. Tüm bu çalışmalarda emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci, personel, veli ve sponsorlara teşekkür ederim.

Değerli Müdürlerim, meslektaşlarım ve kıymetli veliler; barış, huzur ve başarılı bir yıl geride bırakmanın huzuruyla hepinize sağlıklı bir yaz tatili dilerim.

 

Uzm. Öğrt. Cafer Demirtaş

Biçincik Mahallesi, Şehit Mahir EMEN Caddesi, Hükümet Konağı Kat4 - 0(362) 791 2228

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.